Okulista: jak często należy się z nim konsultować

Według niedawnej ankiety, tylko około połowa dorosłych Amerykanów rutynowo odwiedza okulistę. Każdy z naszych harmonogramów jest napięty, więc możemy współczuć. Ale ważne jest, aby umówić się na wizytę u okulisty; Oto kilka powodów.

Co to jest okulista?

Okuliści to wysoko wykwalifikowani specjaliści medyczni, którzy specjalizują się w pielęgnacji oczu, ale są również dobrze zorientowani w innych dziedzinach medycyny. Oznacza to, że optometryści są przeszkoleni w zakresie diagnozowania i leczenia zaburzeń oczu, aw niektórych przypadkach mogą nawet dostrzegać problemy ogólnoustrojowe, które wymagają pomocy neurologa lub lekarza rodzinnego.


Czy moje zdrowie może ulec poprawie dzięki rutynowemu badaniu wzroku?

Okulista Warszawa prywatnie oceni Twoje unikalne ryzyko zachorowania na podstawie takich czynników jak Twoja rasa, wiek i wywiad rodzinny. Kiedy nadejdzie czas na wizytę u lekarza, wskaże on odpowiednią klinikę.

● Okuliści chronią Twój wzrok, diagnozując i lecząc choroby tak wcześnie, jak to możliwe. W rezultacie wiele chorób oczu nie ma wczesnych objawów ostrzegawczych i może spowodować znaczną utratę wzroku w momencie ich wykrycia. Dotyczy to chorób oczu, które mogą powodować ślepotę, takich jak jaskra, AMD i czerniak oka.

● Czasami okulista może nawet udzielić wskazówek, jak poprawić ogólny stan zdrowia podczas pobytu na miejscu. Ochrona wzroku może być tak prosta, jak regularne ćwiczenia, jedzenie zdrowej dla oczu żywności i noszenie okularów przeciwsłonecznych na zewnątrz. Zaćma i zwyrodnienie plamki żółtej mogą być zaostrzone przez palenie papierosów. Twój lekarz poda zestaw instrukcji dostosowanych do twojego stanu.

Jeśli doświadczam tych objawów, kiedy powinienem szukać pomocy medycznej w nagłych wypadkach?

● Infekcje oka mogą mieć poważne konsekwencje, włącznie z trwałą utratą wzroku. Jeśli uważasz, że masz infekcję w oku, powinieneś natychmiast udać się do okulisty.

● Ostry uraz oka wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Szpitalne izby przyjęć ściśle ze sobą współpracują, a okuliści są czasami konsultowani, gdy martwią się o wzrok pacjenta. W każdym razie możesz potrzebować pomocy okulisty w leczeniu poważnych obrażeń.

Zawsze powinieneś rozważyć pewne zmiany, nawet jeśli nie wskazują one na poważny stan. Wizyta w okulista Warszawa prywatnie jest wskazana, jeśli doświadczasz któregokolwiek z poniższych:

● Nagła zmiana widzenia lub nagłe rozmycie może sugerować konieczność leczenia stanu, takiego jak zaćma, związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej, choroba siatkówki lub infekcja ogólnoustrojowa.

● Niedawne zmiany w polu widzenia, takie jak męty lub błyski, mogą oznaczać odwarstwienie siatkówki lub inny poważny stan.

● Niektóre stany, takie jak uszkodzenie nerwów lub ogólnoustrojowa choroba mózgu, mogą objawiać się podwójnym widzeniem.

● Badanie oczu jest uzasadnione natychmiast po nagłej utracie wzroku. Nawet jeśli twój wzrok zanika na chwilę przed wyzdrowieniem, nadal powinieneś rozważyć wizytę na pogotowiu lub zadzwonić do okulisty, aby umówić się na pilną wizytę. Może to wskazywać na stan oka, który może ostatecznie doprowadzić do całkowitej ślepoty.


Jak jeszcze mogę potrzebować wizyty u okulisty?

● Osoby z cukrzycą muszą regularnie badać swój wzrok. Z powodu wysokiego poziomu cukru we krwi w oczach może dojść do uszkodzenia naczyń krwionośnych, co może spowodować utratę wzroku. Jeśli masz cukrzycę, powinieneś kontrolować poziom cukru we krwi i często się badać, aby zapobiec uszkodzeniu oczu.

● Ciąża wiąże się ze zmianami wzroku. Suche oko jest jednym z najczęstszych objawów ocznych związanych z ciążą, a okulista może pomóc. Niektóre kobiety w ciąży mają cukrzycowe problemy z oczami lub wysokie ciśnienie krwi, które wymagają wiedzy okulisty jako członka zespołu terapeutycznego.

● LASIK lub jakakolwiek inna procedura refrakcji, o której myślisz? Okulista może powiedzieć, czy jesteś dobrym kandydatem do zabiegu, zanim wydasz jakiekolwiek pieniądze.

W jakim stopniu różnią się prace nad brwiami i nosem? Okulista Warszawa prywatnie w okuloplastyce może pomóc w Twoich potrzebach z zakresu chirurgii plastycznej twarzy. Lekarze ci mają duże doświadczenie w pracy z delikatnymi strukturami oka i oczodołu.

Leave a Comment